شماره : 991
۱۲ / ۴ / ۱۴۰۳ - ۲۲:۲۷

دکتر جلیلی؛

ملت کوچکترین جسارت به سردار سلیمانی را بر نمی‌تابد

"سعید جلیلی" در اجتماع بزرگ‌ مردم استان لرستان در محل استادیوم "شهید چاغروند" خرم‌آباد گفت: ملت کوچکترین جسارت به سردار سلیمانی را بر نمی‌تابد.؛

دکتر جلیلی در جمع مردم خرم‌آباد؛

ملت کوچکترین جسارت به سردار سلیمانی را بر نمی‌تابد

شیدا خبر:

“سعید جلیلی” در اجتماع بزرگ‌ مردم استان لرستان در محل استادیوم “شهید چاغروند” خرم‌آباد افزود: خدا را شاکرم که امروز این توفیق و افتخار را پیدا کردم تا در استان لرستان و شهر دوست داشتنی در جمع شما مردم غیور حضور یابم.

در یک‌دوراهی برای انتخاب بزرگ هستیم

وی بیان داشت: امروز برای یک هدف بزرگ جمع شده‌ایم برای یک انتخاب بزرگ و در یک دوراهی برای یک انتخاب هستیم.

جلیلی تاکید کرد: در مباحث تلویزیونی و سخنرانی‌ها می‌شنوید که دو نگاه بیان می‌شود و امروز یکی از موضوعات مهم این است که آینده‌ای که می‌خواهیم باید چگونه باشد؟

وی ادامه داد: عده‌ای مشکلات ضعف‌ها و آسیب‌ها را می‌بینند و پیشاپیش ناامیدی و ما نمی‌توانیم را به جامعه القا می‌کنند حتی می‌گویند دستیابی به رشد اقتصادی ۸ درصدی امکان‌پذیر نیست.

برخی می‌خواهند دوباره به سمت دشمنان اصلی ایران و انقلاب بازگردیم

این نامزد ریاست جمهوری اضافه کرد: راه حل این دسته نیز این است که به دنبال راهی که هیچ وقت نتیجه نداده برویم و به چند قدرت جهانی که بیشترین دشمنی را با ما دارند امتیاز داده تا بلکه مشکلاتمان را رفع کنیم.

جلیلی تصریح کرد: طرف مقابل ۱۵ بار تایید کرد که ایران به تعهداتشرعمل کرده اما آنها زیر قولشان زدند که مشکلاتی را برای کشور به دنبال داشت، حالا عده ای همان را دوباره مطرح می‌کنند.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: اما راه دیگر، راهی است که امام شهدا و رهبری به ما یاد دادند و آن خودباوری است که یک جهان فرصت برای ما ایجاد کرده و ثمره آن باید یک ایران جهش باشد.

وی گفت: اگر صحبت از یک ایران جهش می‌کنیم شعار نیست، بلکه برنامه است و اگر ملت ما این مسیر را انتخاب کند از روز شنبه با قدرت آن را آغاز خواهیم کرد.

این نامزد چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری گفت: هر ایرانی از زن مرد پیر و جوان همه و همه باید در این حرکت بزرگ نقشی پرشکوه ایفا کنند.

جلیلی گفت: رئیس جمهوری وقت آمریکا اعتراف کرد که سردار سلیمانی کابوس ماست و دشمن را به لرزه در می‌آورد.

ملت ما امروز کوچکترین جسارت را به سردار سلیمانی بر نمی‌تابد

جلیلی خاطر نشان کرد: هفته قبل در استان کرمان از روستای قنات ملک بازدید کردم که یک فرزند غیور به نام سردار سلیمانی را تقدیم جامعه اسلامی کرده که خار چشم دشمنان است و این فرزند عشایری آنچنان جایگاه یافت که رئیس جمهوری وقت آمریکا اعتراف کرد که سردار سلیمانی کابوس ماست و دشمن را به لرزه در می‌آورد.ملت ما امروز کوچکترین جسارت را به سردار سلیمانی بر نمی‌تابد.

وی ادامه داد: در طول دوره سه ساله ریاست جمهوری شهید رئیسی بخشی از توان دولت صرف ترمیم خرابکاری‌های ۸ سال قبل و همچنین بخشی دیگر صرف بازگرداندن قدرت ملت در عرصه‌های مختلف شد و انشالله راه شهید رئیسی را با قدرت ادامه خواهیم داد.

سلیمانی ها کشور را گلستان می کنند

جلیلی در جمع پرشور لرستانی ها: اگر بستر برای جوانان فراهم شود تا نقش پرشکوه خود را ایفا کنند، سلیمانی ها جهان را بر مستکبران تنگ‌میکنند. سلیمانی ها کشور را گلستان میکنند.

نامزد چهاردهمین انتخابات ریاست‌جمهوری تاکید کرد: امروز یک جهان فرصت داریم باید یک لرستان  و یک ایران جهش داشته باشیم ما در عرصه های مختلف می توانیم جهش و موفقیت های بسیار داشته باشیم و با انتخاب شما ایران جهش در 4 سال آینده را شاهد خواهیم بود.بر نماد گُلوَنی شما که نماد غیرت است، بوسه می زنم.

وی گفت: یکی از فرصت های بزرگ کشور تنوع اقوام است که در شرایط مختلف نشان داده اند همبستگی خود را حفظ کرده اند و اجازه نمی دهند در ایام انتخابات عده ای از آنها سوء استفاده کنند.

راه شهید رئیسی را با قدرت ادامه خواهیم داد

جلیلی یادآور شد: در طول دوره سه ساله ریاست جمهوری شهید رئیسی بخشی از توان دولت صرف ترمیم خرابکاری‌های ۸ سال قبل و همچنین بخشی دیگر صرف بازگرداندن قدرت ملت در عرصه‌های مختلف شد و انشالله راه شهید رئیسی را با قدرت ادامه خواهیم داد.

وی تصریح کرد: یکی از فرصت‌های بزرگی کشور تنوع اقوام و قومیت‌هاست که همه آنها نشان دادند وحدت کشور را حفظ می‌کنند و اجازه نمی‌دهند کسانی در ایام انتخابات از آنان سوء استفاده کنند.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری با تقدیر از غیورمردی‌ها و دلاورردی‌های استان لرستان در دفاع مقدس گفت: سلام بر گردان محبین که شهدای زیادی را تقدیم اسلام انقلاب کردند و سلام بر مردم لرستان که چنین مردمانی دارند.

وی تاکید کرد: سلام بر مهد فرهنگی فقاهت که مرحوم آیت الله بروجردی فرزند این استان است همچنین آیت الله طاهری خرم آبادی و کمالوند و دکتر جعفر شهیدی و کمالوند بزرگان این منطقه هستند این استان در عرصه های مختلف فرزندانی را تقدیم کرده که هر یک در عرصه‌های خورشیدها و ستاره‌های درخشان هستند و این‌ها عظمت یک ملت است.

منبع مطلب: حیات طیبه

منبع عکس: برنا

دکتر-سعید-جلیلی-به-لرستان-سفر-کرد

ثبت شده در سایت شیدا خبر طی شماره 991 توسط admin و در روز سه شنبه 12 تیر 1403 ساعت ۲۲:۲۷:۱۳
© Copyright 2024 http://sheydakhabar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 988
۷ / ۴ / ۱۴۰۳ - ۱۹:۲۶

یک گام تا اجماع نیروهای انقلاب؛؛

زاکانی و قاضی زاده به نفع جبهه انقلاب انصراف دادند

زاکانی و قاضی زاده با انتشار پیام‌های جداگانه‌ای از حضور در رقابت‌های انتخابات به نفع جبهه انقلاب انصراف دادند.؛

شیدا خبر:

به گزارش شیدا خبر، سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی» و «علیرضا زاکانی» دو کاندیدای چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری،

سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در شبکه اجتماعی ایکس نوشت:

رَبِّ أَدخِلنِی مُدخَلَ صِدقٍ وَأَخرِجنِی مُخرَجَ صِدقٍ

‏انجام تکلیف شرعی گاهی در اصرار بر اصول متجلی می‌شود، گاهی در رعایت صلاح امت. در شرایط فعلی تکلیف شرعی ضمن تأکید بر اصول، تحفظ بر مصالح کلان کشور است.

‏به منظور حفظ انسجام نیروهای انقلاب و در پاسخ به درخواست مکتوب شورای عالی اجماع نیروهای انقلاب و برخی از علما و دلسوزان از ادامه مسیر انصراف داده، امیدوارم سه برادر دیگرم نیز در فرصت باقیمانده اجماع نموده تا جبهه انقلاب تقویت گردد.

‏از ملت شریف ایران، شورای محترم نگهبان، وزارت کشور و تمامی اعضای ستادهای انتخاباتی‌ام قدردانی می‌نمایم. باشد که راه شهید رئیسی عزیز به بهترین نحو ادامه یابد.

همچنین «علیرضا زاکانی» نیز در شبکه اجتماعی ایکس نوشت:

«تا پایان زمان قانونی رقابت ماندم اما تداوم راه شهید رئیسی مهمتر است. از جلیلی و قالیباف می‌خواهم وحدت کنند و مطالبه بحق نیروهای انقلاب را بی پاسخ نگذارند و مانع از تشکیل دولت سوم روحانی شوند. از مردم عزیز و هواداران سپاسگزارم و از ملامت‌ها نمی‌هراسم.»

ثبت شده در سایت شیدا خبر طی شماره 988 توسط admin و در روز پنجشنبه 7 تیر 1403 ساعت ۱۹:۲۶:۱۵
© Copyright 2024 http://sheydakhabar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 985
۵ / ۴ / ۱۴۰۳ - ۲۳:۰۸

امام خامنه ای تبیین کردند:؛

ایران قوی و سرافراز با مشارکت حداکثری

رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در عید سعید غدیر در دیدار هزاران نفر از هموطنان، واقعه غدیر را زمینه‌ساز استمرار حاکمیت اسلامی و تداوم الگوی زیست اسلامی برشمردند.؛

امام خامنه ای تبیین کردند:

ایران قوی و سرافراز با مشارکت حداکثری

به گزارش شیدا خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای همچنین با اشاره به انتخابات بسیار مهم روز جمعه، مشارکت حداکثری مردم و انتخاب اصلح را موجب سرافرازی ملت و جمهوری اسلامی برشمردند و با تبیین ویژگی‌های نامزد اصلح، آحاد ملت را به حضور در پای صندوق‌های رأی فراخواندند و تأکید کردند: هرکس به ایران قوی و سرافراز علاقمند است و هرکس معتقد به حمایت از نظام است، در انتخابات مشارکت کند.

*برگزاری جشن‌های مردمی عید شریف غدیر در معابر عمومی را ابتکاری بسیار خوب
رهبر انقلاب با تبریک «عیدالله الاکبر» به همه ملت ایران و مسلمانان جهان، برگزاری جشن‌های مردمی عید شریف غدیر در معابر عمومی را ابتکاری بسیار خوب خواندند و مأیوس شدن کافران از شکست دادن اسلام را تعبیر بسیار برجسته قرآن در موضوع عید غدیر و اعلام خلافت و ولایت أمیرمومنان(ع) برشمردند.
ایشان تداوم حاکمیت سیاسی اسلام در پرتو فرمان پروردگار مبنی بر ابلاغ جانشینی و امامت أمیرمومنان از زبان مبارک پیامبر(ص) را علت ناامیدی کفار دانستند و افزودند: تداوم حاکمیت و سیاست اسلامی که در امامت جلوه‌گر است، استمرار روح اسلام است.
رهبر انقلاب، مقام امامت را از مهمترین شئون انبیای الهی و بالاتر از مقام رسالت خواندند و افزودند: در رسالت، پیامبران، فرامین الهی را برای مردم بیان می‌کنند اما در شأن امامت، پیامبر فرامین الهی را در دل و اندیشه و عمل و کارکرد مردم جاری می‌سازد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای استمرار حاکمیت اسلامی در پرتوی امامت و ولایت را باعث تداوم الگوی زیست اسلامی برشمردند و گفتند: هدف از تلاش و مبارزات ۲۵۰ ساله ائمه(ع) که برخی بزرگان شیعه نیز بعدها دنبال کردند و در عصر حاضر با مجاهدت‌های امام راحل و ملت ایران ادامه یافت، حاکمیت اسلام بود که منجر به گسترش زیست اسلامی در جامعه می‌شود.

*غدیر زمینه‌ساز تحقق خطوط تعالی‌بخش زیست اسلامی
ایشان در تبیین خطوط اصلی الگوی زیست اسلامی به «عدالت» ، «اشداء علی الکفار»، «رحماء بینهم»، «درک رنج و سختی مردم از جانب حاکم جامعه» و «همراهی و اطاعت و کمک مردم به حاکمیت اسلامی» اشاره کردند و افزودند: غدیر زمینه‌ساز تحقق این خطوط تعالی‌بخش زیست اسلامی است و با این نگاه می‌تواند مایه وحدت همه فِرق اسلامی باشد و نباید آن را نقطه اختلاف شیعه و سنی قرار داد.
رهبر انقلاب اسلامی در بخش دوم سخنان‌شان، در تبیین فضائل مولای متقیان، تأکید کردند: چشمِ خرد و افکار عمیق انسان نیز قادر به درک جمال معنوی و رتبه عرشی مولا(ع) نیست و حداکثر قادر است تصویری کلی را در ذهن خود ترسیم کند اما می‌توان با رجوع به نهج‌البلاغه که از نعمات بزرگ الهی است و اختصاص به شیعیان هم ندارد، مبانی، معیار و روش‌ها را از امیرمومنان فراگرفت و با فضائل او آشنا شد.
ایشان همه فضائل حضرت علی (ع) را در اوج خواندند و با استناد به نهج‌البلاغه افزودند: «یقین و عاری بودن از ذره‌ای یأس و شک و تردید»، «حساس بودن به تک تک آحاد مردم با هر دین و آیین»، «عدالت غیر قابل توصیف»، «فریب نرمش‌های ظاهری دشمن را نخوردن و هوشیاری کامل در مقابل او» را از فضیلت‌های بسیار برجسته امام علی بن ابی‌طالب(ع) برشمردند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین اعتقاد عمیق به مردمی بودن حکومت و حقوق متقابل مردم و حاکم را از فضائل امیرمومنان خواندند و گفتند: مردمی بودن کامل نظام اسلامی را از مولای خود و آیات قرآنی آموخته‌ایم اما برخی‌ها به غلط می‌گویند جمهوری اسلامی، انتخابات، دموکراسی و مردم‌سالاری را از غربی‌ها یادگرفته است.
ایشان، اهمیت دادن به حرف‌ها و مشورت‌های مردم آنهم در حالیکه علم و حکمت امام علی(ع) به مخزن الهی متصل  بوده است و تأکید بر حضور و تأثیر فردفرد مردم –حتی ضعیف‌ترین آنها- در سرنوشت جامعه و کشور را دو فضیلت دیگر امام علی(ع) دانستند و افزودند: نهج‌البلاغه معدن کشف و درک ابعاد بسیار گوناگون شخصیت امیرمومنان است و شایسته است که آحاد مردم به‌خصوص جوانان نهج‌البلاغه بخوانند و با آن انس بگیرند و از آن درس‌های بی‌نظیر بیاموزند.
رهبر انقلاب در بخش بعدی سخنانشان به انتخابات بسیار مهم ریاست جمهوری پرداختند و گفتند: سه روز دیگر ملت ایران در مقابل آزمون مهم انتخابات قرار دارد که اهمیت آن بیش از همیشه است.

*خداوند ملت ایران را در این انتخابات سرافراز کند
ایشان، برگزاری انتخابات، ۴۰ روز پس از فقدان و تشییع میلیونی رئیس‌جمهورِ خوب، محبوب، مردمی، کاری و علاقه‌مند را امری کم‌نظیر در دنیا دانستند و ابراز امیدواری کردند که خداوند ملت ایران را در این انتخابات سرافراز کند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای سرافرازی در انتخابات را در گرو مشارکت حداکثری مردم و انتخاب اصلح خواندند و گفتند: علت اصرار و تأکید بر مشارکت چشمگیر در انتخابات این است که مهمترین اثر مشارکت بالا، سرافرازی جمهوری اسلامی است.
رهبر انقلاب با اشاره به استمرار خصومت‌ها علیه جمهوری اسلامی از لحظه تشکیل آن تاکنون، انتخابات و مشارکت بالا را از عوامل فائق آمدن بر دشمنی‌ها برشمردند و افزودند: جمهور و مشارکت مردم در ذات جمهوری اسلامی است که انتخابات و تعیین مسئول کشور، مهمترین مظهر آن است.
ایشان با اشاره به این واقعیت که هر گاه میزان مشارکت در انتخابات کم بوده، زبان ملامت دشمنان علیه جمهوری اسلامی بلند شده است، خاطرنشان کردند: هر وقت میزان مشارکت در انتخابات بالا بوده است، زبان بدگویان کوتاه شده و نتوانستند ملامت و شادی کنند بنابراین علت دیگر اصرار بر مشارکت بالا این است که دشمن‌شاد نشویم.

*پرهیز از تنبلی و بی‌اعتنایی و دست کم گرفتن انتخابات
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با فراخوان عموم مردم به مشارکت و پرهیز از تنبلی و بی‌اعتنایی و دست کم گرفتن انتخابات گفتند: انتخابات فقط برای شهرها نیست بلکه در همه روستاها و بخش‌های کشور مردم در انتخابات شرکت کنند تا جمهوری اسلامی در دنیا سرافراز شود.
رهبر انقلاب در بیان ویژگی‌های فرد اصلح گفتند: اصلح کسی است که در درجه اول به مبانی انقلاب و نظام و به این راه، اعتقاد قلبی و واقعی داشته باشد همچنان‌که شهید خدمت، رئیسی عزیز واقعاً اعتقاد داشت و کاملاً محسوس بود که او با دل و جان و اعتقاد کار می‌کند.
ایشان کارآمدی را ویژگی مهم فرد اصلح خواندند و گفتند: کارآمدی یعنی شب و روز نشناسد، دنبال کار باشد، توانایی کار کردن داشته باشد و از عناصر و همکاران خوب استفاده کند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، توان و نشاط انجام کار همراه با اعتقاد راسخ به مبانی انقلاب را از دیگری شاخص‌‎های فرد اصلح دانستند و افزودند: فرد اصلح با این خصوصیات، قادر است از همه ظرفیت‌های متنوع و پر شمار کشور برای پیشرفت استفاده کند.

*دولت سیزدهم از دولت‌هایی بود که از ظرفیت‌های کشور به خوبی استفاده کرد

ایشان دولت‌های قبل را در استفاده از ظرفیت‌های کشور یکسان ندانستند و گفتند: دولت سیزدهم از دولت‌هایی بود که از ظرفیت‌های کشور به خوبی استفاده کرد و اگر این دولت ادامه می‌یافت احتمال زیاد می‌دادم بسیاری از مشکلات اقتصادی حل ‌شود.
رهبر انقلاب در بیان ظرفیت‌های مهم کشور گفتند: انبوه جمعیت جوان و تحصیل‌کرده، هوش و استعداد ذاتی ایرانی، معادن عظیم و متنوع، موقعیت جغرافیایی، مرزهای طولانی آبی، تعداد بالای همسایگان،  بازارهای بزرگ منطقه‌ای، بازار ۸۰ میلیونی داخلی، تنوع اقلیمی، شبکه ریلی و جاده‌ای، توانمندیهای فنی جوانان در امر مسکن، جاده، سدّ و صنعت، مناطق آزاد تجاری و میراث‌های فرهنگی و تمدنی از جمله ظرفیت‌های کشور است.
ایشان افزودند: مردم واقعاً مؤمن و معتقد هم ظرفیت بسیار مهمی هستند؛ حتی اگر برخی از آنها در ظاهر پایبندی درستی به شرع نشان ندهند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با انتقاد از تصور برخی سیاسیون کشور مبنی بر ناگزیر بودن از آویزان شدن به این قدرت یا آن قدرت دنیا برای پیشرفت و توهم اینکه همه راههای پیشرفت از آمریکا می‌گذرد، گفتند: کسانی که چشمشان به خارج از مرزها است، قادر به دیدن و شناختن ظرفیت‌های مهم درونی و طبعاً قادر به برنامه‌ریزی برای استفاده از آنها نیستند.

*ملت ایران اجازه نخواهد داد که سرنوشتش را دیگران بنویسند
ایشان با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی به توفیق الهی بدون تکیه به بیگانگان و با وجود موذی‌گری و چالش‌گری آنها مسیر پیشرفت را طی کرده است، گفتند: در آینده نیز بحول و قوه الهی ملت ایران اجازه نخواهد داد که سرنوشتش را دیگران بنویسند.
رهبر انقلاب با اشاره به توهم یا سوء تعبیر برخی افراد از «تأکید بر استفاده از ظرفیت‌های داخلی» به «حصارکشی دور کشور و قطع ارتباط با دنیا»، گفتند: ما از اول به دنبال ارتباط با همه دنیا به جز یکی دو استثنا بودیم و اتفاقاً در دولت‌هایی مانند دولت شهید رئیسی که به شدت به مبانی پایبند بودند، ارتباطات بین‌المللی کشور هم تقویت شد.
ایشان چشم ندوختن به بیگانگان را به معنی شجاعت و استقلال ملی خواندند و گفتند: با وجود این دو مؤلفه، ملت ایران توانایی و شخصیت و قدرت خود را نشان می‌دهد و احترام آن در دنیا بیشتر خواهد شد.

*هر کس علاقه‌مند به ایران قوی است باید در انتخابات شرکت کند
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پایان دو توصیه مهم خطاب به مردم و نامزدها بیان کردند.
ایشان در توصیه اول با اشاره به شعار «ایران قوی و سرافراز»، گفتند: ایران قوی طرفداران خیلی زیادی دارد؛ البته قوی بودن ایران فقط به داشتن انواع موشک نیست -که ما انواع و اقسام مفید و کاربردی آن را هم داریم- بلکه قوی بودن، ابعاد علمی، فنی، اقتصادی و سیاسی هم دارد که یکی از ابعاد بسیار مهم آن، حضور در میدان سیاست و انتخابات است.
رهبر انقلاب تأکید کردند: بنابراین هر کس علاقه‌مند به ایران قوی است باید در انتخابات شرکت کند و هر کس معتقد به لزوم حمایت از نظام جمهوری اسلامی است، باید در این زمینه اهتمام مضاعف داشته باشد.
ایشان در توصیه بعدی خطاب به نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، از آنها خواستند با خداوند عهد کنند که در صورت کسب مسئولیت، اطرافیان و کارگزاران خود را از کسانی انتخاب نکنند که ذره‌ای با انقلاب اسلامی زاویه دارند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید به نامزدها مبنی بر اینکه هر فردی ذره‌ای با انقلاب و امام و نظام اسلامی زاویه داشته باشد به درد شما نمی‌خورد و همکار خوبی برای شما نخواهد بود، گفتند: کسی که دلبسته آمریکا باشد و تصور کند بدون لطف آمریکا نمی‌شود قدم از قدم برداشت و همچنین کسی که به راهبرد دین و شریعت بی‌اعتنایی کند، همکار و مدیر خوبی نیست. بنابراین همکارانی انتخاب کنید که اهل دین، شریعت، انقلاب و اعتقاد کامل به نظام اسلامی باشند.
ایشان افزودند: اگر با نیت خالص و عهد با خدای متعال در انتخابات کار و فعالیت کردید، همه کارهایتان نزد خداوند حسنه است و ثواب خواهد داشت.

دیدار هزاران نفر از اقشار مختلف مردم در روز عید غدیر

ثبت شده در سایت شیدا خبر طی شماره 985 توسط admin و در روز سه شنبه 5 تیر 1403 ساعت ۲۳:۰۸:۴۸
© Copyright 2024 http://sheydakhabar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 997
۵ / ۴ / ۱۴۰۳ - ۲۲:۵۸

جلیلی در ارومیه:؛

از فردای انتخابات باید کار را شروع کرد

«سعید جلیلی» نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در جمع مردم پرشور ارومیه حاضر شد.؛

دکتر جلیلی در جمع مردم ارومیه:

از فردای انتخابات باید کار را شروع کرد

شیدا خبر:

«سعید جلیلی» نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در جمع مردم ارومیه در مصلی این شهر با بیان اینکه اینجا استان شهیدان مهدی و حمید باکری و فکری و امینی است، گفت: این مردم دیده‌اند مهدی‌باکری‌ها را هم در جنگ و هم در پس از جنگ.

وی در ادامه بیان کرد: الگویی که نه در مقاومت و دفاع مقدس بلکه وقتی شهردار می‌شود نیز الگوی قابل ارایه به جهان است. این شما هستید که امینی‌ها و فکری‌ها را تقدیم کردید. وقتی مناسبات دوستانه و کار برای خدا و مردم پای کار بیاید، اگر مهدی باکری برادرش را نیز معاون خود کند، کسی نمی‌گوید چرا؟ چون قرار است او زودتر شهید شود و به خدا و خلق خدمت کند.

مگر فرصت‌های کشاورزی، دامداری و گردشگری آذربایجان غربی کم است؟

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خاطر نشان کرد: این فقط یک جلسه احساسی و عاطفی نیست. احساسات شما به برادر کوچکتان موجب شرمندگی من است اما امروز جای تعارف نیست. امروز در یک انتخاب بزرگ قرار گرفتیم، امروز یک جهان فرصت داریم، مگر فرصت‌های کشاورزی، دامداری و گردشگری این استان کم است. یک جهان فرصت داریم و نباید رشد کشور منفی و صفر باشد بلکه باید حاصل یک جهان فرصت، یک ایران جهش باشد. یک ایران جهش با شناخت صحنه انجام می‌شود.

بازگشت به عقب هرگز صورت نخواهد گرفت

جلیلی در جمع مردم ارومیه با بیان اینکه برخی ناامیدی را القا می‌کنند؛ اظهار کرد: دشمن تمام توان خود را به کار گرفت و گفت که فشار حداکثری را اعمال می‌کند آن هم زمانی که دولت وقت توافق کرده بود، اجرا هم کرده بود، آژانس هم گفته بود که ایران همه تعهدات خود را انجام داده است. اما دشمن از توافق خارج شد. همان کسانی که هشت سال کشور را نگه داشتند، سانتریفیوژ هم جمع کردند، رشد اقتصاد هم صفر و منفی شد، دلار ۳ تومان ۳۰ تومان شد، ۸۰۰ تحریم را ۱۵۰۰ تحریم کردند و امروز دوباره می‌گویند باید این کارنامه را احیا کنیم. آیا آن کارنامه قابل افتخار است؟

 با عظمت این ملت می‌شود کارهای بزرگ کرد

وی تصریح کرد: اینجا استان مهدی و حمید باکری و فکری و امینی است. این مردم دیده‌اند مهدی‌باکری‌ها را هم در جنگ و هم در پس از جنگ. الگویی که نه در مقاومت و دفاع مقدس بلکه وقتی شهردار می‌شود نیز الگوی قابل ارایه به جهان است. این شما هستید که امینی‌ها و فکری‌ها را تقدیم کردید. وقتی مناسبات دوستانه و کار برای خدا و مردم پای کار بیاید، اگر مهدی باکری برادرش را نیز معاون خود کند، کسی نمی‌گوید چرا؟ چون قرار است او زودتر شهید شود و به خدا و خلق خدمت کند.

۸ سال۸۰ میلیون نفر را معطل رضایت دو سه کشور کردند

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: ۸ سال عمر ۸۰ میلیون جمعیت کشور را معطل رضایت دو سه کشوری کردند که ابایی از دشمنی کردن با ما ندارند. پزشک اگر تشخیص درست ندهد، تجویزش هم غلط است. اگر پزشک در سیاست و اقتصاد و مسائل حیاتی کشور تشخیص غلط بدهد، تجویزش کشور را آسیب جدی می زند و سالها به عقب می راند.

وی ادامه داد: کسانی که می گفتند اگر فلان توافق را انجام دهیم مشکلات حل می شود، همین استان را یادشان رفته بود؟ چند روز دیگر سالگرد بمباران شیمیایی سردشت استگ همین ها به صدام سلاح شیمیایی دادند و در روز روشن مردم ما را شیمیایی کردندگ حتی حاضر نشدند یک بیانیه بدهند آیا شما می خواهید مسیر پیشرفت کشور را معطل این کشورها کنید؟ شما ۳ سال قبل با انتخاب شهید رییسی نشان دادید ریل پیشرفت کشور باید عوض شود و یه سمت قله ها شکل یگیرد افتخار شهید رییسی این بود که ملت را باور داشت و در همین عرصه روابط خارجی توانست شگفتی بیافریند.

افتخار شهید رییسی این بود که ملت را باور داشت

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات خاطر نشان کرد: در این دو سال اخیر دو نمایش دیدید از دشمنان؛ یک پرده نمایش این بود که می گفتند ما نگران زن در ایران هستیم و برای یک حادثه، اشک تمساح ریختند؛ اما اینهایی که اشک تمساح می ریختند، که بودند؟ کسانی مانند مکرون و بایدن که می گفتند نگران این حادثه در ایران هستیم، اما هزار زن و کودک در غزه به شهادت می رسند ولی بایدن و مکرون به آنجا می روند و عکس یادگاری می گرفتند و سلاح می دادند به صهیونیست ها دوباره می خواهید نگران اخم اینها شوید و کشور را معطل کنید یا از حق خود دفاع کنید؟

ضغف را باید با قدرت برطرف کرد نه با ضعف

جلیلی افزود: فردای انتخابات ریاست جمهوری باید کار شروع شود نه اینکه حالا بررسی کنم ببینم کارشناس مربوطه چه می گوید؛ هر یک روز که می گذرد، یعنی عمر ۸۰ میلیون جمعیت سپری شده است از فردای انتخابات با حرکت دسته جمعی و همبستگی ملی کارها شروع خواهد شد. لزوم دستیابی به جهش به این معنی نیست که ضعف ها را نمی بینیم اما اگر می خواهید ضعف را برطرف کنید، ضعف را با قدرت برطرف کرد نه با ضعف؛ با شناختن ظرفیت های کشور امروز در انتخاب سرنوشت ساز هستیم، اگر در موضوعی عقب بیفتیم فقط ۴سال عقب نمی افتیم ۱۴ سال عقب می مانیم و اگر در موضوعاتی جلو بیفتیم ۴۰ سال جلو افتاده ایم.

وی بیان کرد: شما عبای گِلی و خاکی شهید رییسی را فراموش نکرده اید، شخصاً به مردم اقصی نقاط مختلف سر می زد و در دفتر کار نمی نشست. هر روستا می تواند یک سلول جهش کشور بشود و نه تنها ارزآوری داشته باشد، بلکه به جهش کشور کمک کند این استان هزار کیلومتر مرز با ۳ کشور دارد یعنی باید دروازه ای برای صادرات کشور شود. امروز چنین فرصت هایی داریم هر کدام از این فرصت ها می تواند یک قدرت بزرگ اقتصادی برای ما ایجاد کند.

جلیلی گفت: امروز در برنامه هفتم تعریف شده که باید رشد اقتصادی ۸ درصدی داشته باشیم در برنامه ششم هم همین هدف تعریف شده بود جالب است بدانید دولت وقت بیان می کرد من برنامه را قبول ندارم و حاضر نشد برنامه را بنویسد و برای اولین بار مجلس برنامه را نوشت و نه تنها رشد ۸ درصد شکل نگرفت بلکه صفر و منفی شد حالا دوباره می خواهید رشد کافی بیاورید؟ شهید رییسی این مسیر را عوض کرد کدام مسیر را می خواهیم ادامه دهیم؟ اگر جوان از آینده و اشتغال نگران است آنها تنها در این ناامیدی می دمند انگار هیچ نقشی در این ناامیدی نداشته اند.

ثبت شده در سایت شیدا خبر طی شماره 997 توسط admin و در روز سه شنبه 5 تیر 1403 ساعت ۲۲:۵۸:۴۴
© Copyright 2024 http://sheydakhabar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 978
۱۴ / ۳ / ۱۴۰۳ - ۱۶:۱۶

فرمانده سپاه سلماس:؛

حضور مردم در انتخابات پیش رو گسترده تر خواهد بود

سرهنگ کاظمی گفت: مردم با حضور گسترده تر در انتخابات پیش رو با آرمانهای امامین انقلاب بیعت دوباره خواهند کرد.؛
فرمانده سپاه سلماس:

حضور مردم در انتخابات پیش رو گسترده تر خواهد بود

شیدا خبر:
سرهنگ کاظمی گفت: مردم با حضور گسترده تر در انتخابات پیش رو با آرمانهای امامین انقلاب بیعت دوباره خواهند کرد.
سرهنگ سید کاظم کاظمی فرمانده سپاه سلماس، در مراسم چهلم بسیجی پیشکسوت مرحوم محمد عزتی شورگلی و سالروز ارتحال امام راحل در مسجد باب الحوائج (ع ) روستای شورگل، با گرامیداشت یاد و خاطر 728 شهید شهرستان سلماس و 11 شهید روستای شورگل ،از ایستادگی بسیجیان عاشق امام (ره) مانند مرحوم عزتی تجلیل کرد.
وی با گرامیداشت یاد و خاطر امام خمینی (ره ) با اشاره به پایمردی امام راحل، از ایشان به عنوان مصلح قرن یاد کرد و افزود: در پرتو مجاهدتهای امام راحل و امام خامنه ای، امروز ایران اسلامی با وجود تمام محدودیتها در مسیر توسعه و پیشرفت قرار دارد.
او گفت: با رهبری حکیمانه امامین انقلاب در 45 سال گذشته از گردنه های دشوار زیادی عبور کردیم و امروز عزت و سربلندی ایران اسلامی در پرتو همین راهنمایی ها و ایستادگی ملت ایران بوجود آمده است.
کاظمی با اشاره به جنایتهای رژیم صهیونیستی ، پاسخ دندان شکن نیروهای مسلح ایران به این رژیم غاصب و حامیانش را در این سطح، افتخار بزرگی برای ایران دانست و گفت: خیلی ها حتی توان سنگ اندازی و نگاه چپ به این قدرتها را ندارند.
فرمانده سپاه سلماس با اشاره به بیانات اخیر رهبر انقلاب با تاکید بر دو موضوع فلسطین و انتخابات، برگزاری انتخابات آتی ریاست جمهوری را دارای اهمیت دوچندان در این برهه تاریخی دانست و در ادامه از خدمات شبانه روزی شهید خدمت آیت ا… رئیسی و محرومیت زدایی های وی یاد و تجلیل کرد.
وی اظهار امیدواری کرد به برکت خون شهید خدمت ، مردم در انتخابات با حضوری گسترده تر، فردی اصلح و خادم را انتخاب کنند.
شایان ذکر است مرحوم محمد عزتی برادر شهیدان احمد و حمید عزتی و پدر جانبازان ولی عزتی (بسیجی ) و عشقعلی عزتی (سردار بازنشسته سپاه ) بود.
ثبت شده در سایت شیدا خبر طی شماره 978 توسط admin و در روز دوشنبه 14 خرداد 1403 ساعت ۱۶:۱۶:۳۵
© Copyright 2024 http://sheydakhabar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 976
۱۱ / ۳ / ۱۴۰۳ - ۱۶:۲۸

امام‌ جمعه سلماس؛

انتخاب اصلح تکلیف ضروری است

امام‌ جمعه سلماس انتخاب اصلح را یک تکلیف ضروری برشمرد.؛
امام‌ جمعه سلماس:

«انتخاب اصلح» تکلیف ضروری است

امام‌ جمعه سلماس گفت: مردم در انتخابات رياست جمهوري باید فردی شایسته را برگزینند چرا که انتخاب اصلح یک تکلیف و ضرورت برای همه مردم است.
حجت‌الاسلام‌ و المسلمین سید ابراهیم طباطبایی، امام‌ جمعه سلماس در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر سلماس اظهار کرد: نامه‌ ی رهبر معظم انقلاب اسلامی به دانشجوهای آمریکا، حاوی پیام‌هایی خیلی مهم و تأثیرگذار بود.
خطیب جمعه سلماس با اشاره به قوی‌تر شدن جبهه مقاومت افزود: امروزه سرنوشت دیگری در انتظار منطقه غرب آسیا و حقیقت در حال آشکارشدن است و دنیا همچنان استوار و باصلابت در محکومیت اسرائیل پیش می‌رود.
او گفت: رژیم صهیونیستی در یکی از مرگبارترین حملات خود به رفح، نقطه‌ای از رفح را که خود آن نقطه را «منطقه امن» اعلام کرده بود، با بمب‌های ۱۰۰ کیلویی مورد حمله قرار داد.
طباطبایی تصریح کرد: این ظلم بزرگ مسلط بر عالم، این سلطه‌های نابحق، این زورگویی به ملت‌ها در سطح جهان است و این ریختن خون‌های به‌ ناحق، این پایمال‌ کردن شریف‌ترین و عزیزترین ارزش‌های انسانی است و در حقیقت همه این دروغ‌ها و تزویرهایی که سردمداران استکبار جهانی هر روز تحویل بشریت می‌دهند، ظلم بر همه ساکنین زمین است.
امام‌جمعه سلماس با محکوم‌کردن جنایت‌های رژیم اشغالگر با به‌ آتش‌کشیدن مردم بی‌گناه در چادرهای رفح تأکید کرد: مبارزه با رژیم اشغالگر قدس درس دیگری از مکتب امام خمینی (ره) است؛ چرا که جنایتهای بی شمار آنها اکنون دنیا را در بهت فرو برده و دل همگان را به درد آورده است.
وی با اشاره به آغاز فعالیت مجلس دوازدهم بیان کرد: انتظار می‌رود که نمایندگان این دوره از مجلس، توصیه‌های حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی را مورد توجه بسیار جدی قرار دهند.
این مقام مسئول با بیان اینکه نمایندگان باید در راستای عزت و سرافرازی نظام دنبال مسائل حاشیه‌ای و سیاسی نباشند، گفت: مجلسی می‌تواند ایران را قوی کند که خودش قوی و نمایندگانش در تراز انقلاب اسلامی باشند.
طباطبایی با اشاره به انتخابات پیش رو، افزود: آیت‌الله رئیسی بااخلاص، تعهد، تدین و خداترسی کشور را به پیش برد و دولت آینده نیز باید با این ویژگی‌ها کشور را اداره کند.
خطیب نماز جمعه سلماس با تسلیت فرا رسیدن سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) و گرامیداشت ۱۵ خرداد، ادامه داد: کسی که الگوی تازه‌ای به جهان ارائه کرد امام خمینی (ره) بود و میلیون‌ها انسان‌ را که در واقع در برهوت مدرن بودند رهایی بخشید و به سمت دین سوق داد.
امام جمعه سلماس با تأکید بر ضرورت صیانت از آرمانها و مکتب امام خمینی (ره)، گفت: مقام معظم رهبری طی سال‌های گذشته همواره تأکید بسیار زیادی بر این موضوع داشته است.
طباطبایی در پایان تصریح کرد: دشمن همواره تلاش کرده نهضت و انقلاب امام راحل از مرزهای ایران بیرون نرود و در این راستا دین هراسی، تشیع هراسی، انقلاب و انقلابی هراسی را در دستور کار خود قرار داده و اتاق‌های فکر خود را بر این مبنا تشکیل داده است.
ثبت شده در سایت شیدا خبر طی شماره 976 توسط admin و در روز جمعه 11 خرداد 1403 ساعت ۱۶:۲۸:۱۸
© Copyright 2024 http://sheydakhabar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر