کد خبر : 997
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ - ۲۲:۵۸

جلیلی در ارومیه:

از فردای انتخابات باید کار را شروع کرد

از فردای انتخابات باید کار را شروع کرد
«سعید جلیلی» نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در جمع مردم پرشور ارومیه حاضر شد.

دکتر جلیلی در جمع مردم ارومیه:

از فردای انتخابات باید کار را شروع کرد

شیدا خبر:

«سعید جلیلی» نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در جمع مردم ارومیه در مصلی این شهر با بیان اینکه اینجا استان شهیدان مهدی و حمید باکری و فکری و امینی است، گفت: این مردم دیده‌اند مهدی‌باکری‌ها را هم در جنگ و هم در پس از جنگ.

وی در ادامه بیان کرد: الگویی که نه در مقاومت و دفاع مقدس بلکه وقتی شهردار می‌شود نیز الگوی قابل ارایه به جهان است. این شما هستید که امینی‌ها و فکری‌ها را تقدیم کردید. وقتی مناسبات دوستانه و کار برای خدا و مردم پای کار بیاید، اگر مهدی باکری برادرش را نیز معاون خود کند، کسی نمی‌گوید چرا؟ چون قرار است او زودتر شهید شود و به خدا و خلق خدمت کند.

مگر فرصت‌های کشاورزی، دامداری و گردشگری آذربایجان غربی کم است؟

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خاطر نشان کرد: این فقط یک جلسه احساسی و عاطفی نیست. احساسات شما به برادر کوچکتان موجب شرمندگی من است اما امروز جای تعارف نیست. امروز در یک انتخاب بزرگ قرار گرفتیم، امروز یک جهان فرصت داریم، مگر فرصت‌های کشاورزی، دامداری و گردشگری این استان کم است. یک جهان فرصت داریم و نباید رشد کشور منفی و صفر باشد بلکه باید حاصل یک جهان فرصت، یک ایران جهش باشد. یک ایران جهش با شناخت صحنه انجام می‌شود.

بازگشت به عقب هرگز صورت نخواهد گرفت

جلیلی در جمع مردم ارومیه با بیان اینکه برخی ناامیدی را القا می‌کنند؛ اظهار کرد: دشمن تمام توان خود را به کار گرفت و گفت که فشار حداکثری را اعمال می‌کند آن هم زمانی که دولت وقت توافق کرده بود، اجرا هم کرده بود، آژانس هم گفته بود که ایران همه تعهدات خود را انجام داده است. اما دشمن از توافق خارج شد. همان کسانی که هشت سال کشور را نگه داشتند، سانتریفیوژ هم جمع کردند، رشد اقتصاد هم صفر و منفی شد، دلار ۳ تومان ۳۰ تومان شد، ۸۰۰ تحریم را ۱۵۰۰ تحریم کردند و امروز دوباره می‌گویند باید این کارنامه را احیا کنیم. آیا آن کارنامه قابل افتخار است؟

 با عظمت این ملت می‌شود کارهای بزرگ کرد

وی تصریح کرد: اینجا استان مهدی و حمید باکری و فکری و امینی است. این مردم دیده‌اند مهدی‌باکری‌ها را هم در جنگ و هم در پس از جنگ. الگویی که نه در مقاومت و دفاع مقدس بلکه وقتی شهردار می‌شود نیز الگوی قابل ارایه به جهان است. این شما هستید که امینی‌ها و فکری‌ها را تقدیم کردید. وقتی مناسبات دوستانه و کار برای خدا و مردم پای کار بیاید، اگر مهدی باکری برادرش را نیز معاون خود کند، کسی نمی‌گوید چرا؟ چون قرار است او زودتر شهید شود و به خدا و خلق خدمت کند.

۸ سال۸۰ میلیون نفر را معطل رضایت دو سه کشور کردند

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: ۸ سال عمر ۸۰ میلیون جمعیت کشور را معطل رضایت دو سه کشوری کردند که ابایی از دشمنی کردن با ما ندارند. پزشک اگر تشخیص درست ندهد، تجویزش هم غلط است. اگر پزشک در سیاست و اقتصاد و مسائل حیاتی کشور تشخیص غلط بدهد، تجویزش کشور را آسیب جدی می زند و سالها به عقب می راند.

وی ادامه داد: کسانی که می گفتند اگر فلان توافق را انجام دهیم مشکلات حل می شود، همین استان را یادشان رفته بود؟ چند روز دیگر سالگرد بمباران شیمیایی سردشت استگ همین ها به صدام سلاح شیمیایی دادند و در روز روشن مردم ما را شیمیایی کردندگ حتی حاضر نشدند یک بیانیه بدهند آیا شما می خواهید مسیر پیشرفت کشور را معطل این کشورها کنید؟ شما ۳ سال قبل با انتخاب شهید رییسی نشان دادید ریل پیشرفت کشور باید عوض شود و یه سمت قله ها شکل یگیرد افتخار شهید رییسی این بود که ملت را باور داشت و در همین عرصه روابط خارجی توانست شگفتی بیافریند.

افتخار شهید رییسی این بود که ملت را باور داشت

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات خاطر نشان کرد: در این دو سال اخیر دو نمایش دیدید از دشمنان؛ یک پرده نمایش این بود که می گفتند ما نگران زن در ایران هستیم و برای یک حادثه، اشک تمساح ریختند؛ اما اینهایی که اشک تمساح می ریختند، که بودند؟ کسانی مانند مکرون و بایدن که می گفتند نگران این حادثه در ایران هستیم، اما هزار زن و کودک در غزه به شهادت می رسند ولی بایدن و مکرون به آنجا می روند و عکس یادگاری می گرفتند و سلاح می دادند به صهیونیست ها دوباره می خواهید نگران اخم اینها شوید و کشور را معطل کنید یا از حق خود دفاع کنید؟

ضغف را باید با قدرت برطرف کرد نه با ضعف

جلیلی افزود: فردای انتخابات ریاست جمهوری باید کار شروع شود نه اینکه حالا بررسی کنم ببینم کارشناس مربوطه چه می گوید؛ هر یک روز که می گذرد، یعنی عمر ۸۰ میلیون جمعیت سپری شده است از فردای انتخابات با حرکت دسته جمعی و همبستگی ملی کارها شروع خواهد شد. لزوم دستیابی به جهش به این معنی نیست که ضعف ها را نمی بینیم اما اگر می خواهید ضعف را برطرف کنید، ضعف را با قدرت برطرف کرد نه با ضعف؛ با شناختن ظرفیت های کشور امروز در انتخاب سرنوشت ساز هستیم، اگر در موضوعی عقب بیفتیم فقط ۴سال عقب نمی افتیم ۱۴ سال عقب می مانیم و اگر در موضوعاتی جلو بیفتیم ۴۰ سال جلو افتاده ایم.

وی بیان کرد: شما عبای گِلی و خاکی شهید رییسی را فراموش نکرده اید، شخصاً به مردم اقصی نقاط مختلف سر می زد و در دفتر کار نمی نشست. هر روستا می تواند یک سلول جهش کشور بشود و نه تنها ارزآوری داشته باشد، بلکه به جهش کشور کمک کند این استان هزار کیلومتر مرز با ۳ کشور دارد یعنی باید دروازه ای برای صادرات کشور شود. امروز چنین فرصت هایی داریم هر کدام از این فرصت ها می تواند یک قدرت بزرگ اقتصادی برای ما ایجاد کند.

جلیلی گفت: امروز در برنامه هفتم تعریف شده که باید رشد اقتصادی ۸ درصدی داشته باشیم در برنامه ششم هم همین هدف تعریف شده بود جالب است بدانید دولت وقت بیان می کرد من برنامه را قبول ندارم و حاضر نشد برنامه را بنویسد و برای اولین بار مجلس برنامه را نوشت و نه تنها رشد ۸ درصد شکل نگرفت بلکه صفر و منفی شد حالا دوباره می خواهید رشد کافی بیاورید؟ شهید رییسی این مسیر را عوض کرد کدام مسیر را می خواهیم ادامه دهیم؟ اگر جوان از آینده و اشتغال نگران است آنها تنها در این ناامیدی می دمند انگار هیچ نقشی در این ناامیدی نداشته اند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.