شماره : 604
۲۵ / ۸ / ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۸

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی:؛

بسیج و سپاه با اقتدار از امنیت ملت ایران در برابر تجزیه طلبان و تروریست‌ها دفاع می کنند

سردار شهسواری اظهار کرد: قلب سپاه برای ایران و ملت ایران می‌تپد...؛
فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی:
بسیج و سپاه با اقتدار از امنیت ملت ایران در برابر تجزیه طلبان و تروریست‌ها دفاع می کنند
سردار شهسواری اظهار کرد: قلب سپاه برای ایران و ملت ایران می‌تپد، افزود: بسیج و سپاه با اقتدار از امنیت ملت ایران در برابر تجزیه طلبان و تروریست‌ها دفاع می کنند و حافظ کیان ایران اسلامی هستند.
این مقام مسئول در گفت و گو با خبرنگاران که به مناسبت هفته بسیج برگزار شد ، با بیان اینکه بسیج حافظ امنیت مردم است، اظهار کرد: آغوش بسیج و سپاه به اندازه وسعت ایران است و دارای هیچ خط و بند سیاسی نیست.
شهسواری با تاکید براینکه بسیج و سپاه به هیچ جریان سیاسی وابسته نیست، اضافه کرد: در هر کجای ایران و جهان دلداده‌ای برای کشور و اسلام وجود داشته باشد، سپاه از آن حمایت می‌کند.
فرمانده سپاه شهدا بسیج‌ را یک تفکر و باور دانست و افزود: هفته بسیج امسال، بهار بسیج خواهد بود.
* دستگیری قاتلان بسیجی به شهادت رسیده در ارومیه
سردار حبیب شهسواری ، فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی از دستگیری قاتلان بسیجی به شهادت رسیده در ارومیه خبر داد و گفت: چهار نفر در رابطه با شهادت بسیجی سید عباس سید فاطمیه دستگیر شدند و تحقیقات از آنها ادامه دارد.
وی با اشاره به ناآرامی‌های اخیر در کشور، گفت: حقایق موجود باید توسط رسانه‌ها برای جامعه به خصوص نسل جوان تبیین شود.
سردار شهسواری با تاکید بر اهمیت رسانه و فضای مجازی در بازگو کردن حقایق، یادآور شد: متاسفانه مدیران ما به اندازه مقام معظم رهبری به اهمیت فضای مجازی واقف نیستند.
وی تاکید کرد: رسانه‌های کشور باید امروز با یک رویکرد واقع بینانه و تخصصی نسبت به بیان حقایق در جامعه اقدام کنند.
فرمانده سپاه شهدا با اشاره به اینکه دشمن به دنبال ریزش در نظام اسلامی است، افزود: آن دختری که امروز تحت تاثیر شرایط جامعه و فضای مجازی، معترض وضعیت کنونی است، مادر آینده ایران می‌باشد و نمی‌توان آن را نادیده گرفت.
* اغتشاش گر «معترض» نیست
وی ادامه داد: اعتراض اصولی دارد و نباید اغتشاش گرانی را که به اموال عمومی آسیب وارد می‌کنند و دست به قتل مردم می‌زنند، معترض دانست.
شهسواری با بیان این موضوع که سپاه شهدا با قاطعیت تمام با مخلان امنیت استان برخورد می‌کند، اظهار کرد: در حفظ امنیت مردم با احدی تعارف نداریم.
* به عدالت محور بودن سیستم قضایی ایمان داریم
فرمانده سپاه شهدا در پاسخ به سوال یکی‌ از خبرنگاران مبنی بر رویکرد شبهه برانگیز رسانه‌هایی که شائبه وابستگی به سپاه را دارند ، در رابطه با پرونده قضایی مدیریت شهری در ارومیه، گفت: این پرونده باید مراحل قضایی خود را طی کند و ما در این راستا به عدالت محور بودن سیستم قضایی ایمان داریم.
او گفت: موضع سپاه نیز از طریق روابط عمومی به صورت رسمی اعلام می‌شود و برخورد سلیقه‌ای خبرنگاران یکی- دو پایگاه خبری به عنوان موضع سپاه نیست.
* برگزاری هفته بسیج با 91 عنوان برنامه
وی در رابطه‌ با برنامه‌های هفته بسیج‌ امسال گفت: در این هفته ۹۱ عنوان برنامه مادر با زیر مجموعه چند هزار برنامه برگزار خواهد شد، البته سیاست سپاه شهدا اجرای طرح‌های عمرانی محرومیت زدا است.
سردار شهسواری تصریح کرد: به دنبال کلنگ‌زنی‌ طرح جدید نیستم چون در هفته بسیج امسال رویکرد ما افتتاح طرح‌ها خواهد بود.
…………………………………..
تنظیم خبر: علی علیزاده
ثبت شده در سایت شیدا خبر طی شماره 604 توسط admin و در روز چهارشنبه 25 آبان 1401 ساعت ۲۳:۵۸:۵۵
© Copyright 2022 https://sheydakhabar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 601
۱۹ / ۸ / ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۰

بهره برداری دشمن از ضعف رسانه ها در ایران؛؛

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی: تولیدات محتوایی رسانه های بومی یک ضرورت است

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی گفت: دشمن از شرایط فعلی و ضعف رسانه های کشور نهایت استفاده را می برد که در شرایط فعلی، تولیدات محتوایی رسانه های بومی یک ضرورت است.؛

به گزارش شیدا خبر به نقل از افتخار آذربایجان، سردار رحیم جهانبخش -فرمانده انتظامی آذربایجان غربی- در نشست خبری در جمع اصحاب رسانه با بیان مطلب فوق در ادامه افزود: دشمن در حال حاضر به دلیل میدان داری رسانه ای و به دست گرفتن شبکه های اجتماعی و پیام رسان هایی نظیر تلگرام، اینستاگرام، توییتر و واتس اپ، هر چه را که می خواهد حذف می کند و هر آنچه را نیز بخواهد منتشر می نماید.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی تصریح کرد: در این میدان داری رسانه ای که حقیقتاً باید نام آن را جنگ رسانه ای گذاشت، دشمن به ضعف رسانه های کشور و کم اثر بودن نفوذ رسانه های داخلی در بین مردم پی برده و سعی دارد از همین نقطه ضعف به کشور آسیب برساند.

سردار جهانبخش اذعان داشت: در حال حاضر، چندین هزار نفر در شبکه های معاند توسط دشمن حمایت مالی، سخت افزاری و نرم افزاری می‌شوند تا با گمراه کردن افکار عمومی، جمهوری اسلامی را آماج انواع پست های تفرقه افکنانه، کامنت ها و هتاکی ها در شبکه های اجتماعی قرار دهند همچنان که طبق بررسی های انجام شده، بیش از 80 درصد کامنت گذاران علیه جمهوری اسلامی، آی پی عربستان سعودی و آلبانی را داشتند.

وی با تاکید بر اینکه دشمن، ایران قوی را به هیچ عنوان تحمل نمی کند، گفت: هدف نهایی تلاش های دشمن در ایران، بدون شک تمرکز بر روی گسل های قومیتی و تجزیه طلبی بوده و سعی دارد با تزریق دروغ و تهییج هیجانات به ترویج خشونت و تروریسم بپردازد.

مقام عالی انتظامی آذربایجان غربی از تلاش نافرجام رسانه های معاند در نسبت دادن قتل مرحومه خانم «نسیم صدقی» به اغتشاشات اخیر پرده برداشت و گفت: ایشان در یک اختلاف خانوادگی کشته شده اند اما دشمنان با دروغ پردازی تلاش کردند آن را به نا آرامی های اخیر ارتباط دهند که آبرو و آزرده خاطر شدن خانواده مقتول، هیچ ارزشی برای آنان نداشت.

سردار جهانبخش با ابراز خرسندی از ایجاد فضای گفتمانی و صحبت با مردم از طریق رسانه ها تاکید کرد: رسانه های معاند با دروغ پردازی های رنگارنگ از طریق افزایش ضریب نفوذ در میان نوجوانان و جوانان، روایت های اشتباهی از وضعیت کشور ارائه می دهند که تداوم این اخبار کذب، حیثیت آنها را به زیر سوال برده چون مردم آگاه ایران، اطمینان خود را به این رسانه های حامی تروریسم از دست داده اند.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی همچنین از کشف 580 قبضه انواع سلاح غیر مجاز طی دو ماه اخیر در آذربایجان غربی خبر داد و افزود: 320 قبضه از این تعداد، سلاح شورشی با هدف نا امنی و استفاده در اغتشاشات به کشور وارد شده بود که اینها همه نشان از عزم جدی دشمن برای ایجاد نا امنی در کشور با استفاده از نا آرامی و پیاده کردن سیاست های خصمانه خود در اوضاع موجود است.

وی با اعلام اینکه پلیس موفقیت های بسیاری در هفت ماهه امسال در سطح استان کسب کرده و پایین بودن رتبه آذربایجان غربی در بسیاری از مولفه ها نظیر آلودگی به مواد مخدر، تصادفات منجر به فوت، نزاع و درگیری، جرایم مالی، مشکلات اخلاقی، شرارت، آدم ربایی و قتل نشان از امنیت بالای استان دارد، خاطر نشان ساخت: آذربایجان غربی سی و سومین استان کشور در نرخ سرقت است و خوشبختانه سرقت مسلحانه نیز در استان به صفر رسیده است.

ثبت شده در سایت شیدا خبر طی شماره 601 توسط modir و در روز پنجشنبه 19 آبان 1401 ساعت ۱۳:۲۰:۱۵
© Copyright 2022 https://sheydakhabar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 607
۱۸ / ۸ / ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۰

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خبر داد؛؛

رشد ۱۴.۵ درصدی چاپ کتاب در آذربایجان غربی طی سال جاری

نوروزی در نشست خبری هفته کتاب در جمع اصحاب رسانه از رشد 14.5 درصدی چاپ کتاب در استان طی 6 ماهه نخست امسال خبر داد.؛

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خبر داد؛

رشد ۱۴.۵ درصدی چاپ کتاب در آذربایجان غربی طی سال جاری

شیدا خبر:

نوروزی در نشست خبری هفته کتاب در جمع اصحاب رسانه از رشد 14.5 درصدی چاپ کتاب در استان طی 6 ماهه نخست امسال خبر داد و در ادامه افزود: بیش از ۴۰ عنوان برنامه با محوریت کتاب و کتابخوانی برای برگزاری در ۱۴ شهرستان آذربایجان غربی برنامه‌ریزی شده که با محاسبه برنامه های مشارکتی بیش از ۵۰ عنوان برنامه اجرا می شود.

علیرضا نوروزی ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی ادامه داد: در شهرستان ارومیه ۸ عنوان برنامه شامل دیدار با نویسندگان پیشکسوت، بازدید از دفاتر نشر و کتابفروشی‌ها، بزرگداشت شاعر و نویسنده «مفتون امینی»، اختتامیه پنجمین دوره جایزه کتاب سال، اهداء کتاب در مناطق کم‌برخوردار، تجلیل از کارشناسان دستگاه‌های عضو ستاد پایتخت کتاب، افتتاح دفتر انجمن صنفی ناشران استان و جلسه آسیب‌شناسی طرح‌های کتابخوانی در استان آذربایجان‌غربی برگزار می‌شود.

  • اجرای برنامه های هفته کتاب در 13 شهرستان

این مقام فرهنگی استان با بیان اینکه در ۱۳ شهرستان آذربایجان غربی ۳۲ عنوان برنامه متنوع و شاخص با محوریت کتاب و کتابخوانی برگزار می‌شود، اظهار داشت: برگزاری مسابقه کتابخوانی و تجلیل از نویسندگان شاخص ۱۴۰۰ در شهرستان بوکان، تجلیل از نویسندگان و مسابقه «دلنوشته‌ای برای یک کتابدار» در پلدشت، تجلیل از دوستداران کتاب و مروجان کتابخوانی در بخش لاجان، کارگاه آموزشی داستان‌نویسی و مسابقه عکس موبایلی «کتابخانه من» در پیرانشهر، عصر شعر کتاب و مسابقه نقاشی با موضوع «یار مهربان» ویژه دانش‌آموزان دوره متوسطه اول در شهرستان چالدران ازجمله این برنامه‌ها است.

به‌گفته این مقام مسئول، تجلیل از نویسندگان و خوانش جمعی کتاب در شهرستان چایپاره، مسابقه خاطره‌نویسی از کتاب یا کتابخانه، مسابقه قصه‌گویی کودکان و اجرای نمایش عروسکی با موضوع کتاب و مسابقه کتابخوانی در خوی، نشست نویسندگان سلماس با هدف بررسی راه‌کارهای ترویج مطالعه و عصر شعر با موضوع کتاب و مطالعه در سلماس، خوشنویسی جمعی اشعار و جملاتی با مضمون کتاب و کتابخوانی، مسابقه نقاشی «من یار مهربانم» ویژه دانش‌آموزان دوره ابتدایی، جمع‌خوانی کتاب، تجلیل از نویسندگان و ناشران فعال، ویژه برنامه «سفیران مطالعه در روستای دم قشلاق»، مسابقه داستان‌نویسی با موضوع کتاب، نمایش عروسکی با موضوع ترویج کتابخوانی با ۲ اجرا، برگزاری گارگاه داستان‌نویسی برای نوجوانان، کارگاه آموزشی «روش‌های صحیح مطالعه» در ۲ مدرسه با مشارکت آموزش و پرورش و اجرای تئاتر خیابانی با موضوع ترویج کتابخوانی با ۲ اجرا به ترتیب از جمله برنامه‌هایی است که در شهرستان‌های شاهین‌دژ، شوط، ماکو، مهاباد، میاندوآب و نقده برگزار خواهد شد.

  • طرح اهدای 20 هزار کتاب در سال جاری

نوروزی با بیان اینکه تا پایان سال جاری ۱۴ هزار جلد کتاب در مدارس شبانه روزی آذربایجان غربی اهدا خواهد شد، تصریح کرد: طی ۶ ماهه نخست امسال، ۳ هزار جلد کتاب در آذربایجان غربی  توزیع شده که مقرر گردیده ۳ هزار جلد دیگر نیز تا پایان سال توزیع شود.

او گفت: در حال حاضر بیش از ۶۳۰ نفر ناشر و نویسنده و بیش از ۴۱۵ نفر اهل قلم در سطح استان آذربایجان‌غربی فعال هستند که تا کنون ۴۱۷ نفر در سامانه اهل قلم عضو شده و ۵۱۲ نفر نیز عضو صندوق اعتباری هنر هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی با اشاره به چاپ ۲۷۶ عنوان کتاب شامل ۲۲۳ عنوان کتاب تألیفی و ۵۳ عنوان کتاب ترجمه‌ای در ۶ ماهه اول سال جاری، یادآور شد: در ۶ ماهه نخست سال گذشته، ۲۴۱ عنوان کتاب چاپ شده بود که رشد چاپ کتاب طی امسال، چشمگیر و قابل تقدیر است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی یک عزم همگانی را می‌طلبد و امیدواریم با همراهی خانواده‌ها و جامعه کتابخوان استان آذربایجان‌غربی بتوانیم هفته کتاب را پربار و با کیفیت برپا کنیم.

ثبت شده در سایت شیدا خبر طی شماره 607 توسط admin و در روز چهارشنبه 18 آبان 1401 ساعت ۱۱:۱۰:۱۳
© Copyright 2022 https://sheydakhabar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 596
۱۶ / ۸ / ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۲

در اطلاعیه دوم وزارت اطلاعات عنوان شد؛؛

دستگیری ۲۶ تروریست تکفیری مرتبط با عملیات تروریستی شاهچراغ

وزارت اطلاعات در دومین اطلاعیه خود پیرامون حادثه تروریستی شاهچراغ از دستگیری ۲۶ تروریست تکفیری در این زمینه خبر داد و اعلام کرد: عنصر اصلی هدایت و هماهنگ‌کننده‌ عملیات در داخل کشور، تبعه‌ جمهوری آذربایجان بوده است.؛
در اطلاعیه دوم وزارت اطلاعات عنوان شد؛

دستگیری ۲۶ تروریست تکفیری مرتبط با عملیات تروریستی شاهچراغ

شیدا خبر:

به گزارش خبرنگار ما ، وزارت اطلاعات امروز (دوشنبه) دومین اطلاعیه خود را پیرامون فاجعه‌ تروریستی حرم شاهچراغ منتشر کرد.

در این اطلاعیه آمده است:

« پیرو اطلاعیه‌ی مورخ نهم آبان‌ماه جاری پیرامون دستگیری تعدادی از عوامل عملیاتی و پشتیبانی فاجعه‌ی تروریستی حرم حضرت احمدبن موسی (علیهماالسلام)، اینک بخش دیگری از اطلاعات به‌دست آمده را به استحضار ملّت شریف ایران می‌رساند:

۱. سلسله عملیاتی که سربازان گمنام امام زمان (عج) بلافاصله پس از وقوع فاجعه‌ی تروریستی چهارم آبان ماه آغاز کرده بودند، به‌صورت شبانه‌روزی و بی‌وقفه استمرار پیدا کرده است. این پی‌گیری‌ها در ابعاد اطلاعاتی، ضداطلاعاتی، امنیتی و فنی در جریان بوده و یکی از پیچیده‌ترین و گسترده‌ترین عملیات ضدتروریستی این وزارت را رقم زده است.

۲. مجموعه رصدها، تحقیقات و عملیات صورت گرفته تاکنون منجر به شناسایی و بازداشت کلیّه‌ی عوامل هدایت صحنه، عملیاتی و پشتیبانی آن اقدام تروریستی شد. مضاف بر آن تعداد دیگری از عواملی که برای عملیات مشابه وارد کشور شده بودند نیز بازداشت شدند. بدین ترتیب تاکنون ۲۶ تروریست تکفیری دستگیر شده‌اند.

۳. کلیه‌ی افراد دستگیرشده، غیرایرانی و با ملیّت‌های جمهوری آذربایجان، تاجیکستان و افغانستان هستند.

 * عنصر اصلی تبعه‌ جمهوری آذربایجان است

۴. عنصر اصلی هدایت و هماهنگ‌کننده‌ی عملیات در داخل کشور، تبعه‌ی جمهوری آذربایجان بوده که از فرودگاه بین‌المللی حیدرعلی‌اف در باکو پرواز و از مرز هوایی فرودگاه امام خمینی (ره) وارد کشور شده است. این فرد پس از رسیدن به تهران خبر حضور خود را به عنصر هماهنگ‌کننده در جمهوری آذربایجان اعلام نمود. بلافاصله از طریق سرپل عملیاتی داعش در افغانستان با شبکه اتباع خارجی داعش نیز ارتباط گرفته و حضور خود در تهران را به اطلاع آن‌ها رسانده است.

۵. عنصر پشتیبانی‌کننده‌ی صحنه‌ی عملیات در شیراز، فردی افغانستانی به‌نام «محمد رامز رشیدی» با نام مستعار «ابوبصیر» و عامل تیراندازی در حرم مطهر به‌نام «سبحان کُمرونی» با نام مستعار «ابوعایشه» که تبعه‌ی تاجیکستان بود.

۶. تروریست‌های مذکور، در استان‌ها‌ی فارس، تهران، البرز، کرمان، قم و خراسان رضوی مورد تعقیب قرار گرفته و دستگیر شده‌اند. تعدادی از آن‌ها نیز در مرز‌های شرقی و هنگام فرار از کشور بازداشت شدند.

  • فراهم آوردن تمهیدات لازم برای عملیات تروریستی دیگری من‌جمله در زاهدان توسط تروریست ها

۷. نفراتی از تروریست‌های یادشده، در حال آماده‌سازی و فراهم آوردن تمهیدات لازم برای عملیات تروریستی دیگری من‌جمله در زاهدان بودند. به‌عبارت دیگر، خون‌های مطهر و به ناحق ریخته‌ی شهدای مظلوم حرم حضرت احمدبن موسی (علیهماالسلام) موجب کشف مقاصد و اهداف بعدی جنایت‌کاران تکفیری و پیش‌گیری از چند عملیات تروریستی دیگر شد.

۸. رصد و تحقیقات همه‌جانبه‌ی اطلاعاتی و فنی، همچنان به‌صورت همه‌جانبه، شبانه‌روزی و سراسری ادامه دارد و همان‌طور که در اطلاعیه‌های پیشین اشاره شد، تا شناسایی و مجازات آخرین تروریست تکفیری دخیل در فاجعه‌ی حرم شاهچراغ، چه در داخل و چه در خارج از کشور باشند، ادامه خواهد یافت. قطعاً «آرتین»‌های مغمومِ وطن، گرفتنِ انتقامِ «آرشام»‌های پرپر شده را خواهند دید؛ ان‌شاءالله.

  • نقش مکمل عملیات تروریستی و جنگ روانی داعش توسط منتسب کنندگان این فاجعه به نیروهای خدوم امنیتی

در پایان دو نکته را متذکر می‌شویم:

اولاً) چنان‌که قبلاً اعلام شد، سربازان گمنام امام زمان (عج) در همه‌ی مراحل تحقیقات و عملیات پیش‌گفته، از همکاری تمام‌عیار مردمی برخوردار بودند که ضمن تقدیر خاضعانه و صمیمانه به پیشگاه مردم عزیز، تقاضا دارد که همچون گذشته فرزندان مجاهد و گمنام خود را در این مأموریت حساس مساعدت فرمایند.

ثانیاً) پس از وقوع حادثه‌ی غمبار صدرالاشاره، تعدادی از بلندگو‌های وابسته به دشمنانِ شناخته شده‌ی ملّت ایران و دنباله‌های داخلی آن‌ها، به‌طور مستقیم و غیرمستقیم عملیاتِ تروریستی شیراز را به جامعه‌ی اطلاعاتی پرافتخار کشور منتسب کردند تا (به‌زعم آن ها) اغتشاشات داخلی را مهار نمایند!

وزارت اطلاعات ضمن محفوظ دانستن حق پی‌گرد قانونی نسبت به عناصر عنودِ دامن‌زننده به آن اتهام ناجوانمردانه و خائنانه، اعلام می‌نماید که یافته‌ها از اظهارات عناصر تکفیری بازداشت‌شده، مبیّن سوءاستفاده‌ی تکفیری‌ها از فضای اغتشاشات و ناامنی برای انجام اقدامات تروریستی بوده است. اعترافات جداگانه‌ی چندتن از تروریست‌ها حاکی است که به‌دنبال وقوع اغتشاشاتی در کشور، فراخوانی از عناصر تکفیری برای انجام عملیات در جای‌جای کشورمان صورت گرفته است. این دقیقاً مضمونِ همان عملیات ترکیبی است که در بیانیه‌ی تبیینی مشترک این وزارت‌خانه و سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مورد اشاره قرار گرفت. بدین ترتیب کسانی که آن جنایت وحشیانه و بی‌سابقه را به جامعه‌ی اطلاعاتی کشور منتسب کرده‌اند، در واقع نقش مکمل عملیات تروریستی و جنگ روانی داعش را ایفا نموده‌اند و از این جهت باید پاسخگوی مشارکت خویش در سناریوی خون‌بار داعشی-صهیونیستی باشند.

«وَ سَیَعلَمُ الذینَ ظَلَمُوا اَیَّ مُنقَلَبٍ یَنقَلِبُون»
والسلام علی من‌اتّبع الهدی
روابط عمومی وزارت اطلاعات »

ثبت شده در سایت شیدا خبر طی شماره 596 توسط admin و در روز دوشنبه 16 آبان 1401 ساعت ۱۱:۵۲:۳۷
© Copyright 2022 https://sheydakhabar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 594
۱۱ / ۸ / ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۳

مدیرکل اطلاعات آذربایجان‌غربی:؛

دغدغه اصلی ما «حفظ کشور ، انقلاب و امنیت» است

مدیرکل اطلاعات استان عصر امروز در هشتمین دیدار خود با اهالی رسانه‌ به سوالات خبرنگاران پاسخ داد و از اصحاب رسانه خواست تا راویان قدرت و اقتدار جمهوری اسلامی باشند.؛

مدیرکل اطلاعات آذربایجان‌غربی:

دغدغه اصلی ما «حفظ کشور ، انقلاب و امنیت» است

شیدا خبر – علی علیزاده:

مدیرکل اطلاعات آذربایجان‌غربی اظهار کرد: دغدغه اصلی ما حفظ کشور ، انقلاب و امنیت است.

  • متلاشی شدن باند مافیایی قاچاق سوخت در بازرگان

مدیرکل اطلاعات استان عصر امروز در هشتمین دیدار خود با اهالی رسانه‌ ، با اشاره به متلاشی شدن باند مافیایی قاچاق سوخت و تیم اراذل و اوباش در مرز بازرگان، گفت: اعضای این باند دستگیر شدند.

وی افزود: طی هفته‌های اخیر باند قاچاق سوخت و اراذل و اوباش که در مرز بازرگان به تهدید رانندگان و قاچاق سوخت می‌کردند، متلاشی شد.

این مقام مسئول اضافه کرد: این باند سنتی در اقدامات روزانه قریب به 70 هزار لیتر سوخت قاچاق می‌کردند که متلاشی شدن آن موجب آرامش در مرز شده است.

مدیرکل اطلاعات آذربایجان‌غربی عنوان کرد: تفاوت قیمت سوخت در دو سوی مرز عامل قاچاق است که با اقدام اطلاعاتی موفق به شناسایی و متلاشی کردن این تیم شدیم.

  • تحلیل وقایع اخیر

این مقام امنیتی استان، در مورد وضعیت فعلی جامعه و استان نیز اظهار کرد: اعتراض حق مردم است، اما در موضوع خانم مهسا امینی ، شاهد عقده گشایی ضدانقلاب و بروز ناآرامی هایی بودیم که در بسیاری از موارد، حضور جوانان و نوجوانان در اغتشاشات به دلیل تاثیرات فضای مجازی بر جوانان و هیجانی بودن آنها بود.

این مقام امنیتی، با اشاره به اینکه در روز‌های نخست اعتراضات آرامی صورت گرفت بود، در ادامه افزود: پس از گذشت چند روز؛ تخریب اموال عمومی و اغتشاشات و ایجاد مشکل برای مردم آغاز شد. در این ایام عده ای با تخریب اموال عمومی و خصوصی به دنبال آشوب و براندازی بودند و دیگر موضوع بی حجابی فروکش کرده بود که این اتفاقات از مردم عادی ساخته نیست.

او گفت: وظیفه حاکمیت مدیریت بوده و هست و از همان ابتدا حاکمیت با خویشتنداری عمل کرد اما حساب اغتشاشگران از مردم جداست.

وی خاطرنشان کرد: ترفند دیگر، رقابت تعطیلی بازار برای چند روز در برخی شهرها بود که اکث تعطیلی ها بخاطر ترس از آسیب ها از سوی اغتشاشگران بود که سرانجامی نداشت.

این مقام مسئول در ادامه اظهار کرد: سوءاستفاده از احساسات انسانی با کشته سازی و روایت‌های نادرست از ماجرا‌ها در ایام گذشته توسط ضدانقلاب انجام شده و می شود که نشان دهنده بهره برداری منافقانه از این شرایط توسط آن‌ها است.

  • روایت صحیح و مستند

مدیرکل اطلاعات آذربایجان‌غربی، ادامه داد: رسالت اعتقادی ما روایت صحیح ، مستند و واقعی از ماجرا است و نباید صداقت را فدای روایت اولی کرد که محتمل دروغ و نقصان است.

این مقام امنیتی افزود: رسانه های ما از جمله رسانه های استان به اندازه کافی در خصوص اتفاقات اخیر فعال نبودند که امیدواریم در ادامه اینگونه نباشد.

  • اصحاب رسانه راویان اقتدار و قدرت جمهوری اسلامی ایران باشند

وی در ادامه با اشاره به اینکه در استان هر کجا فسادی را دیدیم به سراغش رفتیم  ، اظهار کرد: دغدغه اصلی ما حفظ کشور ، انقلاب و امنیت است ؛ کشور قدرت و اقتدار دارد و امیدواریم که خبرنگاران و اصحاب رسانه راویان اقتدار و قدرت جمهوری اسلامی ایران باشند.

مدیرکل اطلاعات آذربایجان‌غربی همچنین با اشاره به پرونده شهرداری ارومیه ، گفت: روزهای پایانی رسیدگی به پرونده است و مقرر شده است تا دستگاه محترم قضایی استان در آینده نزدیک در چند نوبت احکام صادره را اعلام کند.

این مقام مسئول در پایان تاکید کرد: اعتراض ها و درخواست های به حق مردم نباید مورد اغتشاش قرار بگیرد ؛ ما با اعتراض مشکلی نداریم اما با اغتشاشات قاطعانه برخورد می کنیم.

 

ثبت شده در سایت شیدا خبر طی شماره 594 توسط admin و در روز چهارشنبه 11 آبان 1401 ساعت ۲۱:۲۳:۳۳
© Copyright 2022 https://sheydakhabar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 588
۳ / ۸ / ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۳

امام جمعه ارومیه:؛

در زمینه نهادینه کردن فرهنگ قرآنی در جامعه ضعیف عمل کرده ایم

امام جمعه ارومیه اظهار کرد: باید قبول کنیم که در زمینه نهادینه کردن فرهنگ قرآنی در جامعه ضعیف عمل کرده ایم.؛
امام جمعه ارومیه:

در زمینه نهادینه کردن فرهنگ قرآنی در جامعه ضعیف عمل کرده ایم

شیدا خبر:

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی عصر روز دوم آبان در جلسه شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی آذربایجان‌غربی که در دفتر امام جمعه ارومیه برگزار شده بود، گفت: با وجود تمام برنامه های قرآنی و فرهنگی که در زمینه قرآن پژوهی که تا امروز به فعلیت رسیده است، متاسفانه نتیجه مطلوب حاصل نشده است.

حجت الاسلام دکتر سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه با تاکید بر ضرورت ارزیابی خروجی برنامه‌های قرآنی، افزود: باید جلسات تخصصی ایده‌پردازی در مباحث توسعه فرهنگ قرآنی به صورت مستمر تشکیل و پیگیری شود.

وی با بیان اینکه باید شاهد حضور مفاهیم قرآنی در جامعه باشیم، تصریح کرد: باید قبول کنیم که در زمینه نهادینه کردن فرهنگ قرآنی در جامعه ضعیف عمل کرده ایم.

این مسئول ادامه داد: خوشبختانه دولت سیزدهم در همین مدت یک سال و چند ماه نشان داده برای احیای مباحث قرآنی عزم جدی دارد و باید این فرصت را مغتنم دانسته و آستین های همت را بالا بزنیم.

امام جمعه ارومیه با انتقاد از رویکرد دولت گذشته در این شورا، گفت: متاسفانه دولت گذشته به مباحث مربوط به شورای فعالیت‌های قرآنی یک نگاه فرمالیته داشت و در نهایت بودجه‌ای محدودی نیز به آن اختصاص یافت.

قریشی گفت: نهادینه کردن فرهنگ قرآنی یکی از موضوعات مهم کشور است که باید ابتدا از مسئولان شروع کنیم.

  • مشکل بیمه فعالان قرآنی آذربایجان‌غربی حل شده است

در ادامه مراسم«علیرضا نوروزی»، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: در زمینه نهادینه کردن فرهنگ قرآنی اقدامات خوبی در این اداره کل برگزار شده است که می توان از 65 برنامه به مناسبت هفته قرآن و عترت در 16 محور اشاره کرد.

وی خاطرنشان کرد: تمام تلاش خود را کرده ایم تا فعالان حوزه قرآن از حمایت‌های لازم برخوردار شوند.

این مسئول اضافه کرد: پس از سه سال مشکل بیمه فعالان قرآنی آذربایجان‌غربی حل شده است.

نوروزی افزود: برنامه های شاخص و خاص قرآنی و فرهنگی نیز در تمام مناسبت های تقویمی به فعلیت رسیده است.

گفتنی است؛ در ادامه این مراسم تمام اعضای حاضر به بیان گزارش هایی از برنامه های اجرا شده پرداختند.

تهیه و تنظیم خبر: علی علیزاده

ثبت شده در سایت شیدا خبر طی شماره 588 توسط admin و در روز سه شنبه 3 آبان 1401 ساعت ۱۲:۱۳:۰۸
© Copyright 2022 https://sheydakhabar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر